
Magyar sikerrel ért véget a világ egyik legrangosabb gyerekfilmes eseménye, a 11. Kínai Nemzetközi Gyermekfilmfesztivál a Sanghajhoz közeli Jiangyinban.
A távol-keleti filmfesztiválon 22 ország több mint 60 filmje versenyzett. Magyarországról három alkotás is szerepelt a versenyben: a KEDD Animációs Stúdió gyereksorozata, a Bogyó és Babóca, valamint a Kecskemétfilm két rövidfilmje, A Négyszögletű Kerek Erdő; Szörnyeteg Lajos jaj de álmos, továbbá az Ára 2,70 Ft.
Az ötnapos eseményen a nemzetközi zsűri és a helyi, 230 fős gyerekzsűri 10 kategóriában osztott díjat. A legjobb rövidfilm kategória díját a Bogyó és Babóca nyerte (író: Bartos Erika, rendező: Antonin Krizsanics, producer: M. Tóth Géza). A 2007-ben Maestro című filmjével Oscar-díjra is jelölt M. Tóth Géza filmjei korábban számos nemzetközi fesztiváldíjat nyertek. A producer-rendező legújabb díját személyesen vette át, és a Sanghaj Televízióban tárgyalásokat folytatott az itthon is rendkívül sikeres gyereksorozat kínai televíziós bemutatásáról.
A Bogyó és Babóca sorozat Bartos Erika mesekönyve alapján készült, mely itthon több mint százezer eladott példánnyal a 2008-as és 2009-es év legnépszerűbb magyar gyerekkönyve volt. A két főhős, Bogyó, a csigafiú és Babóca, a katicalány sok kedves kalandot élnek át együtt, s közben új barátokat szereznek és megismerik az őket körülvevő világot. A történet elsősorban az óvodás és kisiskolás korosztályt szólítja meg. A magyar animációs film aranykorában, a '60-as, '70-es, '80-as években évente több televíziós rajzfilmsorozat is készült a kisgyerekek számára, de a KEDD stúdió mostani vállalkozásához hasonlóra több mint húsz éve nem került sor.
A rendezőpáros, M. Tóth Géza és Antonin Krizsanics nagy hangsúlyt fektet a kisgyerekek érdeklődésének, befogadási rutinjának, előzetes ismereteinek a sajátosságaira. Fontos szempont az egyszerű szerkesztés, a jól felismerhető karakterek kialakítása és a gyermeki képi világ megőrzése. A mese zenei atmoszféráját és a főcímdalt az óvodások körében nagy népszerűségnek örvendő Alma Együttes készítette. A történetek mesélője a magyar animáció legendás szinkronhangja, Pogány Judit.
Néhány kedves beszámoló a közönségtalálkozókról
TOVÁBB...Köszönöm a Balatoni Szövetségnek a Balaton Díjat!
TOVÁBB...Interjú a Gyógypuszi könyvekről
TOVÁBB...Húsz éve jelent meg az első Bogyó és Babóca kötet
TOVÁBB...Megjelent az új Brúnó-könyv, a főváros egyesítésének 150-dik évfordulójára.
TOVÁBB...Mozikba került a Bogyó és Babóca rajzfilm új évada, Hónapok meséi címmel
TOVÁBB...Megjelent az új Bogyó és Babóca könyv, A CSIGAHÁZ KINCSEI címmel
TOVÁBB...Megjelent a Brúnó a Balatonon sorozat harmadik kötete
TOVÁBB...Boldog vagyok, hogy 2018 november 19-én engem ért a megtiszteltetés, hogy átvehettem a Janikovszky Éva-díjat!
TOVÁBB...Beszélgetés a Könyvhéten átvett díjakról, a karitatív mesekönyvekről, a Brúnó Budapesten sorozatról.
TOVÁBB...A Budapest titkai című könyv főpolgármesteri különdíjban részesült.
TOVÁBB...Az évszakos témakörre épülő társasjáték 2016-ban elnyerte az Ország Játéka címet! A négy nagyméretű táblás játék 3-8 éveseknek szól.
TOVÁBB...Köszönet Czipa Ildikónak, Ujj Beának és Varga Miklósnak, hogy az Együtt lenni jó! kötet filmen is megszületett. Scherer Péternek, a mesélőnek külön köszönet!
TOVÁBB...Tudod mit jelent a testvér, unokatestvér, féltestvér, ikertestvér, mostohatestvér? Tudod ki a családban a sógor, a nagynéni, a nagybácsi, a keresztmama? Kinek a nagypapája ükpapa és ki dédmama unokája?
TOVÁBB...2015 májusában az Emberi Erőforrások Minisztériumától Pro Familiis díjat vehettem át a Petőfi Irodalmi Múzeum dísztermében.
TOVÁBB...Köszönöm a Magyar Máltai Szeretetszolgálatnak, hogy az Őrangyal című mesekönyvemet féltő gonddal, nagy szeretettel kezeli,...
TOVÁBB...