Kultura.hu - 2011.06.
2011. október 13. — Hanna
2011. június 6.
Magyar sikerrel ért véget a világ egyik legrangosabb gyerekfilmes eseménye, a 11. Kínai Nemzetközi Gyerekfilmfesztivál a Sanghajhoz közeli Csiangjinban (Jiangyin). A megmérettetésen a KEDD Animációs Stúdió gyereksorozata, a Bogyó és Babóca a legjobb rövidfilm díját kapta.
(MTI) - A fesztiválon huszonkét ország több mint hatvan filmje versengett. Magyarországról három alkotás is szerepelt a versenyben: a Bogyó és Babóca (író: Bartos Erika, rendező: Krizsanics Antonin és M. Tóth Géza) mellett a Kecskemétfilm két rövidfilmje, a Négyszögletű Kerek Erdő - Szörnyeteg Lajos jaj de álmos (rendező: Horváth Mária), továbbá az Ára 2.70 Ft (rendező: Ballai Tóth Roland) című 3d-s film. Az ötnapos eseményen a nemzetközi zsűri és a helyi, 230 fős gyerekzsűri tíz kategóriában osztott díjat.
Az elismerést a producer-rendező, M. Tóth Géza személyesen vette át. Szerinte ez a siker is igazolja, hogy a Bogyó és Babóca a nemzetközi gyerekközönség számára is érthető, szerethető film.
A rendező kiemelte: biztató tárgyalásokat kezdett a filmsorozat kínai televíziós vetítéséről. Elsőként a legnagyobb sanghaji gyerekcsatornával, a Shanghai Media Group által működtetett HaHa TV-vel tárgyalnak, de reményei szerint a sikeres fesztiválszereplés országos sugárzásra is lehetőséget ad. Mint fogalmazott, a HaHa televízióval mintegy tízmillió háztartást érnének el Sanghaj környékén, országosan akár ennek a többszörösét is remélhetik. "A tárgyalások megszervezésében sok segítséget kaptunk Révész Ágota oktatási és kulturális szakdiplomatától" - tette hozzá.
M. Tóth Géza kiemelte: a gyerekfilmek esetében elsősorban nem a fesztiválszereplésekre, hanem inkább a filmvásárokra koncentrálnak. Mivel a filmet nagyrészt önerőből finanszírozták, a sikeres nemzetközi forgalmazás az egész stúdió további munkájára hatással van. "Nem engedhetjük meg magunknak, hogy a film forgalmazása ne legyen sikeres, hiszen főleg a televíziós szereplésekkel térülnek meg a produkcióba fektetett gyártási költségeink" - tette hozzá, megemlítve, hogy egyelőre csak külföldi tévétársaságokra és az itthon is sugárzó nemzetközi tematikus tévékre számíthatnak, mert a hazai nagy kereskedelmi tévék és a köztelevízió jelenleg nem gyárt és nem is vásárol hazai gyerekfilmeket. Reményeik szerint a közeljövőben Finnországban, Törökországban és talán az Egyesült Államokban is értékesíteni tudják majd a Bogyó és Babócát.
A túlnyomórészt önerőből készült produkció első 13 részét Magyarországon már vetíti az egyik legismertebb mesecsatorna, és további öt európai országban láthatják a gyerekek. M. Tóth Géza kiemelte: az idei gyereknapon mutatták be a sorozat újabb tizenhárom részét, de már tervezik a következő epizódok gyártását.
http://www.kultura.hu/gyerek/legjobb-rovidfilm-dijat
Néhány kedves beszámoló a közönségtalálkozókról
TOVÁBB...Köszönöm a Balatoni Szövetségnek a Balaton Díjat!
TOVÁBB...Interjú a Gyógypuszi könyvekről
TOVÁBB...Húsz éve jelent meg az első Bogyó és Babóca kötet
TOVÁBB...Megjelent az új Brúnó-könyv, a főváros egyesítésének 150-dik évfordulójára.
TOVÁBB...Mozikba került a Bogyó és Babóca rajzfilm új évada, Hónapok meséi címmel
TOVÁBB...Megjelent az új Bogyó és Babóca könyv, A CSIGAHÁZ KINCSEI címmel
TOVÁBB...Megjelent a Brúnó a Balatonon sorozat harmadik kötete
TOVÁBB...Boldog vagyok, hogy 2018 november 19-én engem ért a megtiszteltetés, hogy átvehettem a Janikovszky Éva-díjat!
TOVÁBB...Beszélgetés a Könyvhéten átvett díjakról, a karitatív mesekönyvekről, a Brúnó Budapesten sorozatról.
TOVÁBB...A Budapest titkai című könyv főpolgármesteri különdíjban részesült.
TOVÁBB...Az évszakos témakörre épülő társasjáték 2016-ban elnyerte az Ország Játéka címet! A négy nagyméretű táblás játék 3-8 éveseknek szól.
TOVÁBB...Köszönet Czipa Ildikónak, Ujj Beának és Varga Miklósnak, hogy az Együtt lenni jó! kötet filmen is megszületett. Scherer Péternek, a mesélőnek külön köszönet!
TOVÁBB...Tudod mit jelent a testvér, unokatestvér, féltestvér, ikertestvér, mostohatestvér? Tudod ki a családban a sógor, a nagynéni, a nagybácsi, a keresztmama? Kinek a nagypapája ükpapa és ki dédmama unokája?
TOVÁBB...2015 májusában az Emberi Erőforrások Minisztériumától Pro Familiis díjat vehettem át a Petőfi Irodalmi Múzeum dísztermében.
TOVÁBB...Köszönöm a Magyar Máltai Szeretetszolgálatnak, hogy az Őrangyal című mesekönyvemet féltő gonddal, nagy szeretettel kezeli,...
TOVÁBB...