Funzine magazin, 2012. július 11.
Az Őrzők Alapítványt 1989-ben hozták létre, a Tűzoltó utcai Gyermekklinika egyetlen saját alapítású ilyen szervezete. Azért jött létre, hogy a klinikán kezelt daganatos és leukémiás gyermekek kezelési körülményeinek javításán munkálkodjon.
A Tűzoltó utcai Gyermekklinika a Semmelweis Egyetem egyik vezető oktató intézménye, ahol orvostanhallgatók képzése folyik. Az itt dolgozó rezidensek napi szinten láthatják az alapítvány tevékenységét, eredményeit. Ezért szoros kötődés van a klinika fiatal orvosai és az Őrzők Alapítvány között. Az itteni rezidensek örömmel vesznek részt az Őrzők Alapítvány munkájában, ahogy ezt a készülő, beteg gyermekeknek szóló rajzos tájékoztató könyv esetében is látható: ők írták a könyv szakmai részét.
Bárki segítheti az Őrzők Alapítvány munkáját, sőt, örömmel várjuk az önkénteseket. Tele vagyunk lelkesedéssel, tervekkel, de egyelőre kevés önkéntesünk van. A legfontosabb a rátermettség és az elkötelezettség a daganatos gyermekek ügye iránt. A leginkább elkötelezettek természetesen a maguk is érintettek. Ezért is örülök annak, hogy az alapítvány által alkalmazott szociális munkás egykor a betegem volt. Eleinte fura volt mindkettőnk számára az új helyzet, de ma már ő is a gyógyító csapatunk értékes tagja.
Örömmel dolgozunk olyanokkal együtt, akiket a tisztességes, nyitott együttműködő, segítő szándék vezérel, akik maguk is adni akarnak, nem maguknak gyűjtenek. Ezért támogatjuk lassan 20 éve a Bakonyszűcsi Gyermekonkológiai Rehabilitációs Otthont. Úgy gondolom az összefogásnak helye van, hiszen egy területen a különböző alapítványoknak akkor van létjogosultságuk, ha nem egymás konkurenciái, hanem a sokféle feladat közül kiválasztanak maguknak egy-egy területet, és azt erősítik munkájukkal. Mi, az Őrzők Alapítvány elsősorban a gyógyításra, a betegellátás körülményeire helyezzük a hangsúlyt, gyűjtési céljainkat elsősorban a betegellátást végző kórház és annak igényei szabják meg.
Mindkét tényező nagyon fontos. A mai gazdasági helyzetben az adományozási kedv kicsit visszafogottabb, ha szabad így fogalmazni: minőségibbé vált. A számos negatív példa hatására jobban megnézik az emberek kinek és miért adnak, odafigyelnek arra, hogy mi történik a pénzükkel. Én ezt nagyon jó dolognak tartom, mert a hitelesség a legfontosabb egy alapítvány működésénél: valóban arra költi-e az adományozóktól kapott pénzt, amire gyűjt. Arra figyelünk, hogy minimalizáljuk működési költségeinket, tudatosan az önkéntes munkát keressük. Úgy gondolom hitelességgel, tisztességes munkával a célok ugyanúgy megvalósíthatóak, mint a korábbi években, amikor jobb volt az emberek és a vállalatok gazdasági helyzete.
Körülbelül egy éve fejezte be klinikánk egyik betege a kezelését, aki akkor még csecsemő volt, ma már 2 éves gyermek. Az ő édesanyja jött be egy ambuláns rendelésemre, hogy szeretne az Őrzők Alapítvány önkéntese lenni. Ennek nagyon megörültem, hiszen nagyon fontos számunkra, hogy olyan emberek is legyenek köztünk, akiknek személyes tapasztalata van a betegséggel. Ő vetette fel, hogy hiányzik egy kifejezetten a 3-8 éves korosztálynak szóló tájékoztató füzet. Bár már ebben az életkorban is minél alaposabban igyekszünk szavakkal megértetni a gyermekekkel, hogy mi a betegségük lényege és milyen eszközökkel fogunk ellene harcolni, számukra mégis a legkönnyebb sok-sok rajzzal elmondani a történetet. Ehhez állt mellénk rögtön az első hívásunkra Bartos Erika írónő, aki könyvei révén minden kisgyermekes család állandó lakótársa.
A klinika fiatal orvosaival, pszichológusaival, egy betegellátó nővérrel és egy szülővel összeállva készült el a könyv szöveges része, melyhez az írónő rajzos illusztrációkat készít az általunk és a gyermekek által is nagyon kedvelt szín- és formavilággal. A gyermekek számára is nagy élmény lesz, ha a kórházi környezetben egy otthoni társuk, egy újabb Bogyó és Babócás jellegű könyv is elkíséri őket.
Ha egyszerűen akarom megfogalmazni: állandó támogatókra és folyamatos bevételekre, hiszen ebből tudjuk megvalósítani terveinket a beteg gyermekekért. Ennél valójában sokkal fontosabb, hogy hitelesek tudjunk lenni, meg tudjuk nyerni az emberek bizalmát, hogy ők is a csapatunk tagjának érezzék magukat. Jó szándékú támogatásuk jó helyre érkezik és a segítségük célba ér.
Bővebb információ az alapítvány oldalán található.
http://www.funzine.hu/hu/2012-07-a-batorsagproba-mesekonyv-a-daganatos-gyermekek-megsegitesere/
Köszönöm a Balatoni Szövetségnek a Balaton Díjat!
TOVÁBB...Interjú a Gyógypuszi könyvekről
TOVÁBB...Húsz éve jelent meg az első Bogyó és Babóca kötet
TOVÁBB...Megjelent az új Brúnó-könyv, a főváros egyesítésének 150-dik évfordulójára.
TOVÁBB...Mozikba került a Bogyó és Babóca rajzfilm új évada, Hónapok meséi címmel
TOVÁBB...Megjelent az új Bogyó és Babóca könyv, A CSIGAHÁZ KINCSEI címmel
TOVÁBB...Megjelent a Brúnó a Balatonon sorozat harmadik kötete
TOVÁBB...Boldog vagyok, hogy 2018 november 19-én engem ért a megtiszteltetés, hogy átvehettem a Janikovszky Éva-díjat!
TOVÁBB...Beszélgetés a Könyvhéten átvett díjakról, a karitatív mesekönyvekről, a Brúnó Budapesten sorozatról.
TOVÁBB...A Budapest titkai című könyv főpolgármesteri különdíjban részesült.
TOVÁBB...Az évszakos témakörre épülő társasjáték 2016-ban elnyerte az Ország Játéka címet! A négy nagyméretű táblás játék 3-8 éveseknek szól.
TOVÁBB...Köszönet Czipa Ildikónak, Ujj Beának és Varga Miklósnak, hogy az Együtt lenni jó! kötet filmen is megszületett. Scherer Péternek, a mesélőnek külön köszönet!
TOVÁBB...Tudod mit jelent a testvér, unokatestvér, féltestvér, ikertestvér, mostohatestvér? Tudod ki a családban a sógor, a nagynéni, a nagybácsi, a keresztmama? Kinek a nagypapája ükpapa és ki dédmama unokája?
TOVÁBB...2015 májusában az Emberi Erőforrások Minisztériumától Pro Familiis díjat vehettem át a Petőfi Irodalmi Múzeum dísztermében.
TOVÁBB...Köszönöm a Magyar Máltai Szeretetszolgálatnak, hogy az Őrangyal című mesekönyvemet féltő gonddal, nagy szeretettel kezeli,...
TOVÁBB...